RN
TwitterFacebook

GD: Poseł Stefan Krajewski – Ponad podziałami na rzecz regionu

Są rzeczy, które powinno się czynić ponad podziałami – mówił dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja, poseł Stefan Krajewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Stefan Krajewski jako jedyny z Listy PSL-u z okręgu wyborczego nr 24 został wybrany do Sejmu rozpoczynającej się kadencji. Jego elektorat to 13.439 wyborców.

Praca ponad podziałami na rzecz rozwoju Polski wschodniej – tak o pracy w parlamencie mówi nowo wybrany poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Stefan Krajewski w odniesieniu do regionu.

– To jest dobry kierunek, żeby dużo środków kierować na tak zwaną Polskę wschodnią. My mamy jeszcze dużo do nadrobienia względem województw zachodnich czy centralnych – mówi z naciskiem poseł Stefan Krajewski.

Poseł zwraca uwagę na pozycję, jakę na mapie politycznej województwa podlaskiego zajmuje Prawo i Sprawiedliwość, względem której to partii w poprzedniej kadencji parlamentu PSL był w opozycji, jednak akcentuje, że dla dobra regionu potrzebna jest współpraca ponad podziałami:

– Są rzeczy, które powinno się czynić ponad podziałami, próbować się domówić, poprzeć dobre rozwiązania, bo na to czekają mieszkańcy województwa, na to czekają od lat ci wszyscy, którzy głosują – podkreśla Stefan Krajewski.

Przechodząc do konkretów poseł Krajewski wskazał konieczność kontynuacji rozpoczętych inwestycji drogowych z planami podjęcia kolejnych, a także inwestycje w odnawialne źródła energii.

– Tutaj w województwie typowo rolniczym powinniśmy postawić i na energię pozyskiwaną z energii słonecznej, wiatrowej ale też biogazownie, wykorzystanie tego surowca w postaci gnojówki, gnojowicy, to zagospodarować.

Stefan Krajewski wskazuje też na możliwość zagospodarowania olbrzymich połaci dachowych istniejących budynków gospodarskich. Te dachy jego zdaniem mogą z powodzeniem posłużyć jako platformy do zainstalowania baterii fotowoltaicznych.

W rozmowie Magdy Bochenek z posłem Stefanem Krajewskim także między innymi o minionej kampanii wyborczej jak też o planach organizacyjnych w związku z rozpoczęciem sprawowania mandatu poselskiego:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *