TwitterFacebook

Poranek „Siódma-Dziewiąta”: wicepremier Mateusz Morawiecki o Konstytucji dla biznesu

Sejm rozpocznie dzisiaj prace nad Konstytucją Biznesu, czyli projektem resortu rozwoju zapowiedzianym jeszcze w ubiegłym roku.

Plan wicepremiera Mateusza Morawieckiego zakłada pięć zmian, między innymi w prawie przedsiębiorców, a także powołanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jedną z podstawowych zasad ma być wprowadzenie ulg podatkowych dla osób otwierających swoją działalność gospodarczą.

To największa zmiana w zasadach funkcjonowania małych i średnich firm od grudnia 1988-ego roku – mówił w poranku ‚Siódma9’ na antenie Radia Warszawa wicepremier Mateusz Morawiecki.

Bardzo mnie cieszy to, że Konstytucja dla Biznesu, taki fundamentalny akt z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej trafia teraz i trafia ze wszystkimi swoimi przyległościami(…). Coś mi nie pasowało w tym, kiedy polskie środowiska biznesowe odwoływały się do tej tak zwanej „ustawy Wilczka”, bo na dobrą sprawę nie był to taki do końca proprzedsiębiorczy projekt, jak się go dzisiaj maluje, tylko raczej taka furtka dla wielu dziwnych transakcji, później prywatyzacyjnych – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki.

Minister Morawiecki dodał, że Konstytucja Biznesu pozwoli dostosować urzędy do potrzeb nowoczesnych przedsiębiorców. Na Konstytucję Biznesu składa się 5 projektów: prawa przedsiębiorców, powołanie Rzecznika, ustawa o Centralnej Ewidencji i Informacji, ustawa o zasadach zagranicznych przedsiębiorców działających w Polsce oraz przepisy wprowadzające prawo przedsiębiorców.

redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *