RN
TwitterFacebook

Prof. K. Szwagrzyk i T. Płużański w Radiu Nadzieja

27. Spotkanie Autorskie w Radiu Nadzieja poświęcone będzie Żołnierzom Wyklętym i pracom prowadzonym w Kwaterze Ł na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. gośćmi spotkania będą: prof. Krzysztof Szwagrzyk i red. Tadeusz Płużański.

Prof. Krzysztof SZWAGRZYK – wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej. Polski historyk, wykładowca akademicki. Od wielu lat prowadzi poszukiwania osób zamordowanych w okresie stalinowskim, kieruje pracami ekshumacyjnymi w Kwaterze “Ł” na m.in warszawskich Powązkach Wojskowych, a także na terenie całego kraju. To dzięki jego staraniom udało się odnaleźć szczątki Danuty Siedzikówny “Inki” i Feliksa Selmanowicza “Zagończyka”. Odznaczony przez Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę za osiągnięcia w dokumentowaniu i upowszechnianiu prawdy o najnowszej historii Polski.

Tadeusz PŁUŻAŃSKI – historyk, pisarz i publicysta, szef działu opinii Super Ekspressu, autor kilku książek (w tym bestsellerowej “Bestie. Nieukarani mordercy Polaków”), syn prof. Tadeusza Płużańskiego, bliskiego współpracownika rtm. Witolda Pileckiego. Wraz z prof. Szwagrzykiem od wielu troszczy się o pamięć pomordowanych przez reżim komunistyczny.

Spotkanie odbędzie się 9 listopada (środa) o godz. 18.00 W siedzibie Radia Nadzieja (Łomża, ul. Sadowa 3). Wstęp wolny!

Całość spotkanie będzie transmitowana w Radiu Nadzieja.

szwagrzyk_pluzanski_plakata3_korekta2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − 12 =