TwitterFacebook

„Siódma – Dziewiąta”: Dziś kolejne spotkanie na szczycie

To wkrótce się skończy – mówił dzisiejszy rozmówca poranka „Siódma – Dziewiąta” Paweł Ozdoba – komentator i publicysta polityczny w odniesieniu do dyskusji w sprawie poprawek dotyczących wymiaru sprawiedliwości. Gość poranka stawia jednak pytanie – w jaki sposób się to skończy?

Dziś po południu ma dojść do kolejnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Obaj panowie spotkają się w Belwederze i mają rozmawiać o zmianach dotyczących wymiaru sprawiedliwości.

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie strony zainteresowane, czyli cały obóz dobrej zmiany powinien dążyć do tego żeby zakończyć tę sprawę. Nie tylko zwykli ludzie są zmęczeni (…) ale myślę, że i publicyści w jakimś sensie, ponieważ ta sprawa staje się nieco jałowa mimo wszystko. Mamy piątkowe spotkanie prezesa Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą i w zasadzie to się tak ciągnie już od kilku tygodni i nie widać za bardzo efektów tych prac – mówił Paweł Ozdoba.

W ostatnim czasie prezydent Andrzej Duda otrzymał poprawki dotyczące projektów ustaw regulujących działania wymiaru sprawiedliwości autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Opinia publiczna nie poznała jeszcze treści tych poprawek, natomiast według doniesień medialnych są one zawarte na dwudziestu pięciu stronach.

Historia zakładanych zmian w pracy wymiaru sprawiedliwości liczy już kilka miesięcy. W lipcu prezydent Andrzej Duda zawetował przyjęte przez większość sejmową ustawy i po dwóch miesiącach złożył prezydencie projekty w tej sprawie. W opinii Pawła Ozdoby prezydent słusznie zrobił, że zawetował wcześniejsze ustawy.

Spotkanie „na szczycie” dziś po południu w Belwederze.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *