TwitterFacebook

ARiMR podsumowuje obsługę wypłat środków za 2016 rok

Ubiegłoroczną obsługę dopłat bezpośrednich dla rolników podsumowuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja wypłaciła dotąd niemal 99,8 procent środków, o które wnioskowali beneficjenci. To najlepszy wynik od 2010 roku.

Prezes Agencji Dariusz Golec wyjaśnia, że pozostałe środki także trafią do rolników, ale ich przypadki są jeszcze wyjaśniane:

Cały czas nad nimi pracujemy. To już naprawdę bardzo niewielki odsetek tych środków. Z zasady na koniec pozostają sprawy bardzo, bardzo trudne. To są sprawy spadkowe, ewentualnie te, które dotyczą kontroli terenowych i wymagaja wyjaśnień bezpośrednich z rolnikiem – mówi Dariusz Golec

Agencja zrealizowała dopłaty na nowym systemie informatycznym. W ostatnim miesiącu pojawiały się głosy, że środki dla rolników są zagrożone. „Nic takiego nie miało jednak miejsca” – zaznacza Dariusz Golec i dodaje:

Jeżeli my zrealizowaliśmy na tak bardzo wysokim poziomie tą kampanię, to znaczyć może tylko tyle – systemy informatyczne działają i działają poprawnie. I przygotowujemy ten system na kolejną kampanię, rozbudowujemy o kolejne etapy, o kolejne moduły, a w związku z tym kolejne kampanie będą poprawnie obsłużone.

Fundusze w ramach ubiegłorocznych dopłat otrzymało ponad milion trzysta tysięcy osób.

iar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *