RN
TwitterFacebook

ARiMR przekazał GPS-y dla szkół o profilu rolniczym w województwie podlaskim

W dniach 3 i 4 kwietnia 2017r. Podlaski Oddział Regionalny ARiMR  w Łomży przekazał dla 5 Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w województwie podlaskim 9 zestawów wyposażonych w odbiorniki GPS. Wśród obdarowanych znalazły się placówki szkolne w Rudce – pow. bielski,  w Suwałkach, w Sejnach, w Marianowie – pow. łomżyński oraz w Janowie – pow. sokólski. Przekazany sprzęt dotychczas używany był przez inspektorów terenowych ARiMR Podlaskiego Oddziału Regionalnego zatrudnionych w Biurze Kontroli na Miejscu.

Sprzęt przekazany do GMS-2 jest jedno częstotliwościowym odbiornikiem sygnałów GPS+GLONASS(opcja) L1 wraz z wbudowanym ręcznym kontrolerem stworzonym jako zaawansowany, kompaktowy oraz przenośny odbiornik przeznaczony na rynek pomiarowy. Wbudowany cyfrowy kompas oraz kamera cyfrowa tworzą
z GMS-2 uniwersalne urządzenie do polowych pomiarów GIS. Jest to wielozadaniowy odbiornik stworzony dla rynku pomiarów precyzyjnych. Jest to sprzęt przeznaczony dla geodetów, budowlańców, precyzyjnego rolnictwa oraz innych spokrewnionych dziedzin.

Przekazany sprzęt jest sprawny i może być w dalszym ciągu z powodzeniem używany przez poszczególne szkoły, które wykorzystają go w celu nauki dla przyszłych rolników i naszych potencjalnych beneficjentów. Sprzęt przekazany przez ARiMR spełnia wszelkie wymogi potrzebne do kształcenia wykwalifikowanych specjalistów w zakresie wykorzystania technologii GPS.

W imieniu ARiMR POR w Łomży formalności przekazania zestawów dokonała dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego – Beata Orzołek oraz Wiesław Grzymała – z-ca dyrektora POR ARiMR, natomiast ze strony szkół – dyrektorzy poszczególnych szkół o profilu rolniczym z województwa podlaskiego.

Dyrektorzy szkół wyrazili ogromną wdzięczność dyrekcji Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży za tak wspaniały gest i zapewnili, iż podarowany sprzęt GPS, niewątpliwie przyczyni się do poszerzenia wiedzy i praktycznej nauki uczniów z województwa podlaskiego z zakresu bezpośredniej kontroli danych w terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *