RN
TwitterFacebook

Gmina Kolno: Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził gospodarstwo w Kumelsku [FOTO]

Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska są wicemistrzami ubiegłorocznego krajowego finału AgroLigi. To właśnie ich gospodarstwo odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda.

Państwo Chodniccy specjalizują się w produkcji mleka krowiego wysokiej jakości. Należące do nich stado liczy 127 sztuk krów mlecznych o średniej wydajności 9 200 litrów w laktacji. Rolnicy utrzymują bydło w nowoczesnej wolnostanowiskowej oborze wyposażonej w dwa roboty udojowe, robot do czyszczenia ruszt, 2 czochradła, automatyczny mikser do gnojowicy, elektryczne kurtyny, oświetlenie ledowe, agregat prądotwórczy.

W gospodarstwie u Państwa Mileny i Kamila Chodnickich w Kumelsku jest nie tylko centrum sterowania oborą ale krowy mają nawet swoje spa;-) To się nazywa nowoczesne rolnictwonapisał w serwisie twitter Andrzej Duda. 

 

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził gospodarstwo przy okazji czwartkowej (9.01.) wizyty w Kolnie, gdzie uczcił pamięć bohaterów bitwy pod Lemanem, otworzył konferencję pn. “Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” oraz spotkał się z mieszkańcami Kolna oraz powiatu kolneńskiego. 

pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × three =