RN
TwitterFacebook

Kraj: Ostatni weekend spisu rolnego

Trwający weekend jest ostatnim, w którym można wziąć udział w powszechnym spisie rolnym. Badanie co 10 lat przeprowadza Główny Urząd Statystyczny. Potrwa ono do końca miesiąca.

Szef departamentu do spraw rolnictwa w GUS Artur Łączyński szacuje, że badaniem objętych jest niemal 1,5 miliona gospodarstw w Polsce. Taka jest liczba gruntów spełniających kryteria – dodaje:

– Gospodarstwo rolne – szczególnie osoby fizycznej – ma zwykle powyżej 1 hektara. Jeśli ma poniżej, musi spełniać pewne kryteria. Na przykład, musi być wykorzystywane do upraw ogrodniczych albo pod chów zwierząt. Sumując, dochodzimy właśnie do liczby 1,5 miliona takich gospodarstw w skali kraju – powiedział Artur Łączyński.

Właściciele gospodarstw mogą dokonać spisu internetowo na stronie www.gus.gov.pl. Możliwe jest także złożenie zeznania rachmistrzom przez telefon lub podczas stacjonarnej wizyty. W poniedziałek, ostatniego dnia spisu, funkcjonować będą także stanowiska spisowe w urzędach gmin w całej Polsce.

Udział w powszechnym spisie rolnym jest obowiązkowy. Wstępne dane ze spisu rolnego mają być znane pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + 12 =