TwitterFacebook

Minister Krzysztof Jurgiel podał się do dymisji

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z pełnionej funkcji – poinformowało biuro prasowe resortu, dodając, iż decyzję podjął „z powodów osobistych”. Krzysztof Jurgiel był ministrem od 16 listopada 2015 roku. Kierował resortem w rządach: Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Krzysztof Jurgiel był ministrem rolnictwa po raz drugi. Pierwszy raz zasiadał w rządzie w latach 2006-2007. Obejmując stery w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tej kadencji oceniał, że najważniejsze zadania resortu to wzrost liczby ubezpieczających się rolników, zahamowanie spekulacji ziemią rolną, przygotowanie stanowiska do negocjacji Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 r. oraz zrównoważony rozwój wsi i rolnictwa, który m.in. miał polegać na wyrównaniu poziomu życia na wsi i w mieście.

Informacje o ewentualnej zmianie na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi pojawiały się ostatnio w różnych mediach. Padało w nich też nazwisko ewentualnego następcy Krzysztofa Jurgiela. Według nich nowym ministrem ma być poseł Jan Ardanowski, wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Red/IAR/gosc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *