RN
TwitterFacebook

Minister rolnictwa: miliard złotych pomocy dla rolników w związku z pandemią

Miliard złotych trafi do rolników, którzy stracili dochody w związku z pandemią koronawirusa. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że na wsparcie mogą liczyć gospodarstwa zajmujące się produkcją zwierzęcą i producenci roślin ozdobnych.

Szef resortu rolnictwa powiedział, że o pomoc finansową dla rolników zwrócił się do unijnych instytucji. Jak mówił, Unia Europejska odmówiła wsparcia bezpośrednio ze swojego budżetu, dlatego zaproponował, by część środków przyznanych Polsce w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczyć na dofinansowanie gospodarstw dotkniętych koronawirusem. Minister dodał, że negocjacje trwały długo i kilka dni temu Unia wyraziła zgodę na miliard złotych pomocy. I zaznaczył, że sam wnioskował o wyższą kwotę – około miliarda euro.

Minister Ardanowski podkreślił, że na wsparcie mogą liczyć przede wszystkim branże uzależnione od eksportu. Chodzi przede wszystkim o producentów wołowiny, wieprzowiny, mięsa drobiowego, baraniny, jagnięciny i produktów mlecznych, a także o producentów roślin ozdobnych.

Minister dodał, że pieniądze powinny trafić do gospodarstw w najbliższych tygodniach.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *