TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwołał pod koniec minionego tygodnia Krzysztofa Jażdżewskiego ze stanowiska Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii ds. Zdrowia Zwierząt oraz ds. Unii Europejskiej i Współpracy z Zagranicą.

Minister Ardanowski podjął decyzję o wstrzymaniu wydawania zezwoleń na import do Polski świń i mięsa wieprzowego z obszarów objętych ograniczeniami, tzw. stref czerwonych ASF.

Rolnicy zrzeszeni w ruchu AGROunia blokowali w minionym tygodniu autostradę A2 pod Warszawą. Z blokującymi spotkał się minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Dzień po blokadzie autostrady A2 przez rolników z ruchu AGROunia w siedzibie ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi odbyły się rozmowy ministra Ardanowskiego z rolnikami, przedstawicielami Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Sejmowa komisja rolnictwa zajęła się kontraktem na skup jabłek. Wiceminister rolnictwa Tadeusz Romańczuk, przedstawiając informację, powiedział, że połowa kontraktu jest w trakcie realizacji. Wiceminister przyznał, że wszystko trwało dłużej, niż zakładano wcześniej.

Skutki wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników – to tytuł konferencji, zorganizowanej przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. O działaniach prewencyjnych ale też o wypadkach w rolnictwie w rozmowie Martyny Gardockiej z dyrektorem biura prewencji Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Cezarym Nobisem

Placówka Terenowa KRUS w Wyszkowie ma nowego kierownika. Dotychczas to stanowisko piastował Jerzy Żukowski, który został starostą powiatu wyszkowskiego. Jego miejsce zastąpiła Iwona Wyszyńska.

Do 21 grudnia oddziały regionalne ARiMR przyjmują wnioski o przyznanie pomocy na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *