TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

To szansa na rozwój wiejskich społeczności. Rząd przyjął w listopadzie ustawę o Kołach Gospodyń Wiejskich, która daje im nowe możliwości. Teraz czas na wprowadzenie jej w życie.

Przez kilka dni trwał V Kiermasz Świąteczny. Wydarzenie zorganizowano od środy do piątku przed wejście do gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza możliwość składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”.

W dniach od 14 do 16 grudnia w Brukseli odbyła się pierwsza edycja Polska Food Festival. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE w Brukseli, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Afrykański pomór świń to temat, który jest cały czas w centrum zainteresowań ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. O afrykańskim pomorze świń rozmawialiśmy z ministrem przy okazji Narodowej Wystawy Rolniczej w Poznaniu. W rozmowie także o pomyśle na kanon kuchni polskiej.

Życzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi dla rolników i ich rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *