RN
TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Od 14 do 25 stycznia producenci tytoniu oraz producenci świń mogą składać wnioski o udzielenie pomocy finansowej.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski nie zgadza się z tezami opozycji, że z afrykańskim pomorem świń trzeba walczyć tylko przez zwiększenie tak zwanej bioasekuracji.

Zapowiadana na czwartek manifestacja rolników nie odbyła się. Jak informował na konferencji prasowej szef Krajowej Rady Izb Rolniczych, Wiktor Szmulewicz. – na tę decyzję wpłynęła „wola współpracy” ze strony rządu.

Realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich była tematem konferencji prasowej, zorganizowanej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kanon kuchni polskiej – to pomysł ma zebranie kilkudziesięciu przepisów rodem z kuchni polskiej. Kanon ma być kulinarną wizytówką naszego kraju, podobnie jak to jest w przypadku kuchni włoskiej, francuskiej czy chińskiej. Polacy nie gęsi i swoją kuchnię mają – mówi Artur Moros – jeden z kucharzy pracujących nad przepisami, mającymi trafić do kanonu kuchni polskiej. O kanonie w rozmowie z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz kucharzem Arturem Morosem

Rząd chce eliminować niewłaściwe praktyki na fermach zwierząt, nie chce jednak wygaszać żadnego elementu produkcji lub hodowli w Polsce.

Ponad 5 tysięcy Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowało się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *