TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski gościł na targach „Gruene Woche” w Berlinie. Targi są uznawane za największe na świecie w branży rolniczo-spożywczej.
W rozmowie z dziennikarzami minister Ardanowski powiedział, że wizyta na targach to dobra okazja do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów międzynarodowych, dlatego nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli polskiego rolnictwa.

Afrykański pomór świń to temat cały czas aktualny. Mimo że wirus nie jest groźny dla ludzi, to jednak powoduje ogromne straty gospodarcze. Zdaniem Józefa Białowąsa, Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrołęce, polskie służby weterynaryjne dobrze radzą sobie z zahamowaniem rozprzestrzeniania się wirusa ASF.

Zastosowanie informatyki w rolnictwie to temat konferencji naukowej zorganizowanej w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Konferencja była też okazją do prezentacji nowego portalu internetowego IRZplus, prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O szerokim zastosowani informatyki w rolnictwie w rozmowie z doktorem Andrzejem Borusiewiczem z Wyższej Szkoły Agrobiznesu w łomży

Rolniczy „okrągły stół” będzie zorganizowany na przełomie stycznia i lutego – zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Minister na spotkanie, oprócz rolników, chce zaprosić premiera Mateusza Morawieckiego.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Od 31 stycznia do 1 marca 2019 r. w Oddziałach Regionalnych ARiMR będzie można składać w wnioski o „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *