TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Z każdym tygodniem rośnie liczba przypadków afrykańskiego pomoru świń w Polsce. To śmiertelna choroba dziesiątkująca stada tych zwierząt. Dotąd potwierdzono 50 ognisk wirusa – większość w ostatnim miesiącu.

Dziki są głównym nosicielem wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Stąd apel ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela do wszystkich, którzy uczęszczają do lasu, aby przy tej okazji ograniczyć kontakt ze zwierzętami gospodarskimi

O Afrykański Pomorze Świń rozmawiamy z doktorem nauk weterynaryjnych Janem Prandotą

Do 11 lipca 2017 r. można składać wnioski o pomoc w ramach nadzwyczajnych środków wspierania rynku wieprzowiny.

Niemal 400 milionów złotych wynoszą oszacowane straty w uprawach rolnych, spowodowane przez wiosenne przymrozki i opady śniegu. Dane opracował resort rolnictwa i rozwoju wsi. Nie są to jednak szacunki ostateczne.

W zakończonej 30-go czerwca kampanii 2016 do rolników trafiła rekordowa ilość pieniędzy z tytułu dopłat bezpośrednich. Agencja wypłaciła 99 i pół procent puli środków przeznaczonych na ten cel, czyli 14 miliardów 533 miliony złotych. Jest to kwota większa o 323 miliony złotych niż przekazana w roku ubiegłym.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania „Modernizacja gospodarstw”. Nabór wniosków na modernizację gospodarstw potrwa do 28-go lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *