RN
TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Do 12 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o pomoc na wyrównanie ceny za sprzedaż świń. Wnioski należy składać do dyrektora oddziału regionalnego Agencji.

Rada Ministrów przyjęła projekt zmian ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Projekt przewiduje przekazanie dodatkowych środków na walkę z afrykańskim pomorem świń w ramach „Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń” na lata 2015-2018.

Japonia uznaje regionalizację Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Minister Krzysztof Jurgiel nie ukrywa, że liczy na podobne porozumienie z Chinami.

W niedzielę w Kolnie w województwie podlaskim odbyły się dożynki diecezji łomżyńskiej. Jednym z gości na dożynkach był minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, z którym rozmawialiśmy o tegorocznych zbiorach, ochronie dostawców produktów rolnych, Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, afrykańskim pomorze świń i rynkach dalekiego wschodu.

Rolnicy składający wniosek o 500 plus muszą poczekać na obwieszczenie podające wysokość przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego. To ogłaszane jest do 23-go września każdego roku.

Do 31 października br. można składać wnioski o przyznanie rekompensaty za nieprzerwane nieutrzymywanie świń. Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce położenia gospodarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *