TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Premier Mateusz Morawiecki w Przysusze powiedział, że polska wieś to szansa na rozwój całego kraju. Szef rządu wziął udział w uroczystym spotkaniu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa.

Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników. Przewiduje on powstanie nowej formy zatrudnienia dla osób pomagających rolnikom.

Sejm przyjął projekt noweli o prawie łowieckim. Za całością ustawy, wraz z przyjętymi poprawkami głosowało 221 posłów, 196 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.

Około półtora tysiąca przypadków afrykańskiego pomoru świń stwierdzono u dzików na terytorium Polski. Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji pojawił się w mijającym tygodniu projekt ustawy, która zakłada między innymi możliwość budowy na wschodniej granicy ponad 1000-kilometrowej zapory. Ma ona utrudnić migrację dzików z Ukrainy i Białorusi.

O afrykańskim pomorze świń także w rozmowie tygodnia z doktorem Emilianem Kudybą z Północno-Wschodniej IzbyLekarska-Weterynaryjnej

Ministerstwo rolnictwa zachęca rolników do zrzeszania się i negocjowania wyższych cen – to odpowiedź resortu na protesty producentów warzyw skarżących się na niskie ceny w skupie.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że tylko do 14 marca można składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku o dopłaty bezpośrednie w porównaniu z wnioskiem złożonym w roku ubiegłym. Złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o dopłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *