TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel rozmawiał w Warszawie z prezydentem europejskiego Komitetu Rolniczych Organizacji Związkowych Joachimem Rukwiedem. Rozmowy dotyczyły priorytetów dla rolnictwa w przyszłej perspektywie finansowej UE oraz problemów polskich producentów.

W Warszawie miała miejsce piąta edycja targów żywności i napojów WorldFood. Targi odbywały się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik” – program pilotażowy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, skierowany do osób starszych z obszarów wiejskich.

Aktualna sytuacja epizootyczna dot. występowania ASF w kraju oraz realizacja rekomendacji z 12 stycznia br. były głównymi tematami omawianymi podczas zorganizowanego w piątek w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi 14. posiedzenia Międzyresortowego Zespołu do spraw łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń. O ASF-ie, budowie zapory na granicy wschodniej i buioasekuracji rozmawiamy z wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi Rafałem Romanowksim

Do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie za rok bieżący. Od tego roku tylko przez internet. Choć Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca, aby zrobić to jak najszybciej, część rolników wstrzymuje się z wypełnieniem wniosku. Chodzi o ustalenie stanu zasiewów

Jak co roku ARiMR ostrzega – Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!

Budowa silnej marki polskiej żywności, to temat spotkania z udziałem sekretarza stanu Jacka Boguckiego. Promocja polskiej żywności, poprzez utrwalanie jej jako marki, powinna – zdaniem wiceministra Boguckiego − odbywać się przede wszystkim na rynkach odległych, na których trudniej jest zacząć sprzedaż, ale można uzyskiwać tam większą marżę, większe dochody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *