TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne wraz z uchwałą w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej trzech programów pomocy na restrukturyzację zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przedstawił w Sejmie informację bieżącą na temat sytuacji na rynku warzyw i owoców.

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Maria Fajger poinformowała, że Agencja czeka jeszcze na ponad 100 tysięcy wniosków rolników ubiegających się o dopłaty bezpośrednie za 2018 rok.

Konieczność rozbudowy systemów informatycznych obsługujących unijne dopłaty to jeden z głównych wniosków wypracowanych przez przedstawicieli agencji rolniczych na konferencji w Warszawie.

Rolnicy mogą ubezpieczać pomocników. Regulacje prawne w tej mierze Sejm przyjął 13 kwietnia. O ubezpieczeniach pomocników, ale też o przymiarkach do Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku w rozmowie z wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi Jackiem Boguckim.

Susza i problemy z wodą w całym kraju. Ponad 90 procent gmin odnotowało tak zwaną suszę rolniczą na blisko połowie gruntów ornych.

Rolnicy z amerykańskiego stanu Teksas gościli w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Od 18 czerwca do 17 lipca 2018 r. w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o przyznanie pomocy na restrukturyzacje małych gospodarstw.

Komentarz ministra Krzysztofa Jurgiela w sprawie wypowiedzi Polskiego Związku Łowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *