TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel złożył dymisję. Jako powód podał przyczyny osobiste. O decyzji Krzysztofa Jurgiela rozmawiamy z posłem Kazimierzem Gwiazdowskim, wiceprzewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi

Około miliona trzystu tysięcy polskich rolników złożyło wnioski o tegoroczne dopłaty bezpośrednie.
Spóźnialscy mają jeszcze czas do 10 lipca, jednak od soboty za każdy dzień zwłoki kwota wypłaty pomniejszana jest o 1 procent.

W najbliższą sobotę i niedzielę w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbędzie się już po raz dziesiąty Ogólnopolska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. O planowanym przedsięwzięciu i o produkcji oraz rynkach zbytu mleka w rozmowie z dyrektorem ośrodka Adamem Niebrzydowskim

Karolina Pułaska z gminy Brańszczyk w powiecie wyszkowskim zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Latem na wsi dochodzi do wypadków z udziałem dzieci. Zajęci pracą opiekunowie powinni zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech, a także dzieci przyjeżdżających na wieś z miasta. W województwie podlaskim, w pierwszym kwartale tego roku doszło do 328 wypadków w gospodarstwie z udziałem dzieci. To o 40 mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Po raz kolejny Grupa Mlekovita z siedzibą w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowała Światowy Dzień Mleka. Produkty Mlekovity trafiają na rynki 140 krajów świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *