TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Ministrowie rolnictwa Polski i Litwy na wspólnej konferencji w Warszawie podkreślili, że nie zgadzają się z pomysłem zmniejszenia budżetu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że bioasekuracja w gospodarstwach i odstrzał dzików to sposoby na zwalczanie afrykańskiego pomoru świń.

Od kwietnia powiatowi lekarze weterynarii skontrolowali około 6 tysięcy gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną na terenach, na których nie pojawił się afrykański pomór świń. Kontrole to pokłosie zaostrzonych przepisów.

Do Chin ponownie trafi polski drób. Umowę w tej sprawie podpisali w ubiegłym tygodniu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski i minister generalnej administracji celnej Chin Ni Yeufeng.

Komisje liczące straty suszowe rozpoczęły pracę. O suszy, jej skutkach i możliwościach pomocy w rozmowie z posłem Kazimierzem Gwiazdowskim, wiceprzewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa

Tegoroczna aura jest wyjątkowo niesprzyjająca dla wszelkiego rodzaju upraw. Przez suszę ucierpią zwłaszcza rolnicy. Właściciele gospodarstw, którzy ponieśli szkody mogą zgłaszać się do urzędów gmin. Do Urzędu Gminy w Kolnie wpłynęło ponad 900 wniosków suszowych.

60-ąt tysięcy złotych premii mogą otrzymać rolnicy na restrukturyzację małych gospodarstw. Wnioski należy składać w oddziałach regionalnych Agencji do 17-go lipca.

Nowa strona internetowa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: www.gov.pl/rolnictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *