TwitterFacebook

Najnowsze informacje z branży rolniczej [AUDIO]

Komisje do szacowania strat spowodowanych suszą liczą ubytki. O powoływanie takich komisji apelował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski.

Ponad 40 rolników z gminy Wyszków zgłosiło do tej pory szkody w uprawach rolnych związanych z suszą. Najczęściej zgłaszane są stary w uprawach zbóż i łąk.

Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski zapowiedział, że do 25 lipca będzie wypracowana nowa formuła umów kontraktacyjnych w skupach owoców. Resort chce wypracować porozumienie między producentami i przetwórcami.

Będziemy twardo bronic naszych racji i naszych interesów – minister rolnictwa i rozwoju wsi o Wspólnej polityce Rolnej roku 2020. W rozmowie z ministrem także o zaliczkach na dopłaty bezpośrednie

Na wniosek ministra Jana Ardanowskiego Komisja Europejska przygotowała decyzję umożliwiającą rolnikom w Polsce skorzystanie z odstępstwa od zakazu prowadzenia produkcji na ugorach w roku 2018 w ramach zazielenienia.

Afrykański pomór świń tematem konferencji w Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach. Szef resortu rolnictwa Jan Ardanowski zwrócił uwagę, że rozprzestrzenianie się wirusa nie jest tylko sprawą Polski, ale całej Europy.

Tylko do jutra (17 lipca) można składać wnioski o przyznanie pomocy na „Restrukturyzację małych gospodarstw”.

Do 27 lipca rolnicy mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w „Modernizację gospodarstw rolnych” związane z produkcją prosiąt (obszar A), produkcją mleka krowiego (obszar B) czy produkcją bydła mięsnego (obszar C).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *