RN
TwitterFacebook

Prezydent Andrzej Duda: w polskich sklepach nie zabraknie żywności

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że pomimo pandemii koronawirusa w polskich sklepach nie zabraknie żywności. Zapewnili o tym przedstawiciele organizacji rolniczych podczas wideokonferencji z udziałem prezydenta i ministra rolnictwa.

Po spotkaniu prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że dzięki wysiłkom rolników i producentów w Polsce zagwarantowane jest bezpieczeństwo żywnościowe.

– Dzięki pracy i trudowi polskich rolników my nie musimy się martwić o to, czy będzie żywność na polskim rynku. Proszę pójść do sklepu i zobaczyć, ile żywności jest w tej chwili dostępne. Polskie rolnictwo rozwija się świetnie, zwłaszcza w ostatnich latach, dlatego ogromna część produkowanej w Polsce żywności jest eksportowanamówił Andrzej Duda.

Prezydent zwrócił uwagę, że z powodu koronawirusa zrywają się kanały dystrybucji żywności i coraz trudniej ją eksportować. Andrzej Duda zaznaczył, że w tej sytuacji ważne jest zachęcanie Polaków do kupowania żywności oferowanej przez rodzimych producentów. W tym celu prezydent włączył się w trwającą od grudnia kampanię „Kupuj świadomie – Produkt polski”. Celem akcji jest przyzwyczajenie Polaków do kupowania krajowych produktów i wspierania rodzimej gospodarki.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *