RN
TwitterFacebook

Region. Mistrz i wicemistrz AgroLigi 2018 z Podlaskiego

Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska (gm. Kolno) są wicemistrzami, a firma Roltoma z Sokół mistrzem krajowego finału AgroLigi. W poniedziałek (10 czerwca br.) odebrali oni z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, puchary w rozstrzyganym po raz 26 konkursie.

Dziękuję za to, że dzięki Waszemu trudowi, Waszej bardzo często upartości w realizowaniu swojego, w dążeniu do celu Polska wygląda dzisiaj tak, jak wygląda. Że można w każde miejsce na polskiej wsi zabrać przedstawiciela dowolnego państwa świata i pokazać mu: „Proszę, tak dzisiaj wygląda polska wieś!” – powiedział podczas wystąpienia Andrzej Duda.

Mistrz w kategorii firmy – Roltoma z Sokół – prowadzi sprzedaż i serwis ciągników i maszyn rolniczych od 2006 roku. W siedzibie przedsiębiorstwa klienci mają do dyspozycji nowoczesną halę serwisową o dużej powierzchni, sklep części zamiennych do maszyn rolniczych, biuro obsługi klienta i plac wystawowy. Roltoma świadczy także usługi w zakresie produkcji roślinnej oraz wypożycza nowoczesne maszyny rolnicze.

Natomiast państwo Chodniccy z Kumelska (gmina Kolno) specjalizują się w produkcji mleka krowiego wysokiej jakości. Należące do nich stado liczy 127 sztuk krów mlecznych o średniej wydajności 9 200 litrów w laktacji. Rolnicy utrzymują bydło w nowoczesnej wolnostanowiskowej oborze wyposażonej w dwa roboty udojowe, robot do czyszczenia ruszt, 2 czochradła, automatyczny mikser do gnojowicy, elektryczne kurtyny, oświetlenie ledowe, agregat prądotwórczy.

pg/wrotapodlasia/prezydent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *