RN
TwitterFacebook

Region. Rozpoczyna się powszechny spis rolny

Od jutra rozpoczyna się powszechny spis rolny. Akcja będzie obejmowała ponad 80 tysięcy gospodarstw znajdujących się na terenie województwa podlaskiego.

Spis jest obowiązkowy i będzie trwał od 1 września do 30 listopada bieżącego roku – mówił podczas dzisiejszej konferencji wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski:

– Będzie przeprowadzony głównie w postaci samospisu, bo mamy warunki epidemii. Możliwe jest skorzystanie z programu internetowego, który organy statystyczne przygotowały specjalnie, aby rolnicy mogli się spisywać.

To bardzo ważne przedsięwzięcie, które dostarczy nam danych na temat polskiego rolnictwa – podkreśla dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku, Ewa Gawryluk:

– Jest to jedyne badanie, które dostarcza kompleksowe informacje z tej dziedziny. Będą one używane do kształtowania polityki rolnej na poziomie państwa, na poziomie lokalnym i regionalnym. Mamy też pewne zobowiązania międzynarodowe, które dzięki danym będziemy mogli wypełnić.

Chociaż podstawową formą przystąpienia do spisu jest aplikacja internetowa, to nie zabraknie opcji uzupełniających, jak specjalna linia telefoniczna czy możliwość skorzystania z usługi Gminnego Biura Spisowego.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × three =