RN
TwitterFacebook

Rolnictwo: Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku o dotacje na nawadnianie gospodarstw

Tylko do dziś rolnicy mogą składać wnioski o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. O wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może starać się osoba posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 hektara i nie większe niż 300 hektarów.

Prezes Agencji Tomasz Nowakowski mówi, że program jest skierowany do rolników, którzy chcieliby zaopatrzyć gospodarstwo w instalacje nawodnieniowe i zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy. Pomoc finansowa na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo wynosi maksymalnie 100 tysięcy złotych przy czym refundacji podlega 50 procent kosztów poniesionych na realizację inwestycji.

Żeby otrzymać wsparcie do Agencji trzeba złożyć dokumentację z pozwoleniami wodnoprawnymi, a na ich uzyskanie rolnicy potrzebują czasu. Najprawdopodobniej kolejny nabór zostanie uruchomiony w październiku i osoby, które teraz nie są w stanie złożyć wniosku, będą mogły zrobić to jesienią.

Rolnicy mogą sfinansować z tego programu między innymi budowę studni i zbiorników; zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

IAR/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *