RN
TwitterFacebook

Rolnictwo. Minister powoła pełnomocnika do spraw praw zwierząt

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że w ciągu kilku najbliższych dni powoła pełnomocnika do spraw praw zwierząt. Jego zadaniem będzie między innymi stworzenie założeń do nowej ustawy o ochronie zwierząt.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że pełnomocnikiem zostanie niezależny specjalista, niezwiązany z ministerstwem.

Będzie to osoba doskonale znająca zwierzęta; ich warunki, potrzeby życiowe i behawior. Również znająca się perfekcyjnie na zwierzętach towarzyszących mówi Jan Krzysztof Ardanowski. – Dysponując możliwościami udostępnionymi przez Ministerstwo Rolnictwa, będzie pilnował przestrzegania praw zwierząt i przygotuje założenia nowej ustawy o ochronie praw zwierząt. Nie unikamy tego tematu.

Powołanie pełnomocnika ma wpłynąć na poprawę dobrostanu zwierząt przebywających między innymi w hodowlach i schroniskach. Minister Ardanowski wyraził nadzieję, że po przeprowadzeniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, w Polsce utworzone zostanie stanowisko rzecznika praw zwierząt.

IAR

2 kommentarze

  1. Bk Odpowiedz

    A kogo ? Nazwisko

  2. Anna Odpowiedz

    Jestem zainteresowana poprawą warunków zwierząt 🐶 zwłaszcza w gospodarstwach wiejskich zapobiec bezdomności poprawić warunki w schroniskach wprowadzić przmusową sterylizację, uwolnić zwierzęta z łańcuchów, ogólnie poprawić dobrostan bytowania w całej Polsce. We wszystkich ubojnach zamontować kamery. Pozbyć się zwyrodnialcow którzy nie mają poszanowania dla żyjących istnień 😢 widzę się wroli i nieść pomoc zwierzętom. To jest moim marzeniem. Móc pomóc najsłabszym którzy sami o siebie się nie zatroszczą. 🐶 🐮🐤🦆🐩🐕🐈🐱🐹🐓🐇🐴🐰❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *