RN
TwitterFacebook

Rolnictwo. Wydłużono termin składania wniosków suszowych

Resort rolnictwa ponownie wydłużył okres, w którym poszkodowani przez skutki suszy mogą składać wnioski o wsparcie z budżetu. Stosowne dokumenty będzie można składać do 29 listopada. Przyjmują je oddziały terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Ten okres wydłużamy po raz drugi, bo nie wszyscy rolnicy mogą jeszcze te wnioski składać. Kończą się już szacowania w terenie, ale protokoły muszą zatwierdzać jeszcze pracownicy urzędów wojewódzkich. Nie uda się zakończyć tych procesów do połowy miesiąca, dlatego kolejne wydłużenie. Już z nadzieją, że będzie ono ostateczne powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Obecnie w budżecie zabezpieczono około pół miliarda złotych na wsparcie dla poszkodowanych przez suszę. Minister Ardanowski nie wyklucza, że pula będzie jeszcze zwiększana:

Czy tych pieniędzy będzie mniej, czy więcej? Będzie tyle, na ile oszacowane będą wnioski. Jest w tym zakresie deklaracja premiera Morawieckiego. Będą kolejne przesunięcia, wystąpiłem też o nowe transze pomocy do ministra finansów. Także dlatego, że proces naliczania płatności w samej Agencji Restrukturyzacji jest rozłożony w czasie. Jeszcze raz mówię, każdy wniosek złożony uzyska pomoc suszową.

Suszę rolniczą stwierdzono w ponad 215 tysiącach gospodarstw.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × four =