TwitterFacebook

Wypłata zaliczek dla rolników na finiszu

Na finiszu jest wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2018 rok. W tym roku o dopłaty w województwie podlaskim ubiega się ponad 81 240 rolników. Do końca listopada dostaną oni około 760 mln zł zaliczkowych płatności bezpośrednich. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od początku grudnia br. do końca czerwca 2019 roku.

Z informacji jakie przekazał nam Wiesław Grzymała, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wynika, że tempo ich przekazywania na konta rolników jest szybsze niż w latach poprzednich. To między innymi efekt składania wniosków w formie elektronicznej.

Jak wygląda aktualna sytuacja? Liczba naliczonych spraw z zaliczkami stanowi ponad 78 500, czyli około 97 procent złożonych wniosków. Zrealizowano płatności dla około 68 940 beneficjentów na kwotę ponad 650 mln zł. Do 23 listopada br. Podlaski Oddział Regionalny ARiMR rozpatrzył i wydał przeszło 47 890 decyzji z tytułu ONW oraz przekazał je do płatności.

ARiMR prosi jednocześnie rolników, aby upewnili się czy ta posiada ich aktualny numer rachunku bankowego. Jeśli nie, należy zgłosić się do biur powiatowych o taką zmianę. Aktualny numer rachunku bankowego to podstawa, by bez żadnego opóźnienia otrzymać należne pieniądze.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *