TwitterFacebook

ABC Wiary: o biblijnej katechezie, świadectwie narzeczonych i nowej audycji [AUDIO]

Zapraszamy do wysłuchania audycji, które w minionym tygodniu zostały wyemitowane w ramach cyklu ABC Wiary. 

Joanna Ekstowicz i ks. Zbigniew Skuza kontynuują temat Ewangelii. Przez kolejne audycje ukazują proces tworzenia się Ewangelii oraz formy jej przekazu. Tym razem będzie o katechezie i paranezie. Jeśli chodzi o katechezę to termin znany, choć trzeba przyznać, że  dzisiaj jednak trochę w innym znaczeniu. Paraneza natomiast jest terminem, który kryje w sobą ciekawą treść. A co dokładnie – to już w najnowszej audycji.

W ramach audycji o patrologii ks. Marcin Sobiech kontynuuje przybliżanie osoby mnicha, który nawet z zakochaniem umiał sobie poradzić. To już drugie spotkanie z Ewagriuszem z Pontu.

Od 1 stycznia 2018 r. zostanie wprowadzony nowy program przygotowania do małżeństwa. Kandydaci do sakramentu małżeństwa będą zobowiązani do uczestnictwa w jednej z trzech form przygotowania. Jako najbardziej zalecaną formę ks. Jacek Kotowski proponuje Studium Życia Rodzinnego, którego kolejna już edycja rozpoczyna się w listopadzie. A co narzeczonym może dać udział w Studium na to pytanie znajdą państwo odpowiedź w rozmowie Joanny Ekstowicz z małżonkami, którzy wybrali studium jako formę przygotowania do sakramentu małżeństwa.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zapraszamy do słuchania nowej audycji w której Joanna Ekstowicz będzie rozmawiać z ks. Przemysławem Artemiukiem o chrześcijaństwie. W najnowszej audycji autorzy starają się nakreślić tematy, którymi będą się zajmować.

I na zakończenie w piątkowej audycją o Liturgii, ks. Krzysztof Chodkowski wyjaśnia znaczenie patenych, bielizny kielichowej i innych paramentów do sprawowania Eucharystii.

Zapraszamy do słuchania i zadawania pytań.

 

ABC Wiary – Biblia

ABC Wiary – Patrologia

ABC Wiary – Rodzina

ABC Wiary – Chrześcijaństwo

ABC Wiary – Liturgia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *