RN
TwitterFacebook

ABC Wiary: o Ewangelii u Izajasza, miłości otwartej na życie i utracie Boga [AUDIO]

Rozpoczynamy kolejny tydzień i zapraszamy do słuchania audycji w ramach cyklu ABC Wiary, który od poniedziałku do piątku emitowany jest na antenie Radia Nadzieja o godz. 15.15. 

Joanna Ekstowicz w rozmowie z  ks. Zbigniewem Skuzą kontynuują temat Ewangelii. W poprzedniej audycji zastanawiali się na genezą słowa ewangelia, które jak się okazało było używane tylko i wyłącznie w znaczeniu świeckim. Pierwsze wzmianki użycia słowa ewangelia w znaczeniu religijnym pojawiają się u proroka Izajasza i właśnie temu zagadnieniu autorzy poświęcili całą rozmowę.

Natomiast w rozmowie o ojcach pustyni ks. Marcin Sobiech przedstawia osobę ojca Sisoesa, który nie tracił dnia. Według ojca Sisoesa dzień stracony to taki, w którym popełniło się grzech. A więc co zrobić by dnia nie stracić? Między innymi na to pytanie znaleźć można odpowiedź w najnowszej audycji.

A w rozmowach o duchowości małżeńskiej ks. Jacek Kotowski przedstawia tematy spotkań, w których wezmą udział narzeczeni przygotowujący się do sakramentu małżeństwa. Tym razem temat miłości otwartej na życie. Tak więc było o antykoncepcji, in vitro i kalendarzyku małżeńskim.

Od października w ramach cyklu ABC Wiary na antenie rozpoczęliśmy rozmowy o chrześcijaństwie i jego obronie. Ale zanim zajmiemy się  obroną wiary dobrze jest poznać i nazwać przeciwnika. Już od kilku tygodni ks. Przemysław Artemiuk na naszej antenie stara się dokonać diagnozy otaczającej nas rzeczywistości. Tym razem przedstawia myśl Sergio Quinzio o utracie Boga i Michaela Novaka o współczesnym ateizmie.

I na koniec w audycji o Liturgii ks. Krzysztof Chodkowski wyjaśnia znaczenie kolejnej z szat liturgicznych. Tym razem omówiona została alba.

Zapraszamy do słuchania i zadawania pytań.

ABC Wiary – Biblia

ABC Wiary – Patrologia

ABC Wiary – Rodzina

ABC Wiary – Chrześcijaństwo

ABC Wiary – Liturgia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *