RN
TwitterFacebook

ABC Wiary: o świętości, ewangelii i utracie Boga [AUDIO]

Zapraszamy do wysłuchania audycji, które ukazały się na antenie Radia Nadzieja w ramach cyklu ABC Wiary w mijającym tygodniu.

W poniedziałkowej audycji ABC Wiary rozmowy o Biblii Joanna Ekstowicz i ks. Zbigniew Skuza od września wprowadzają w temat Ewangelii. Tym razem zajmują się terminem ewangelia. Dzisiaj to słowo kojarzy się jednoznacznie ze Słowem Bożym i wyznawaną wiarą, ale jak wyjaśnia ks. Zbigniew Skuza pierwotnie słowo to nie miało znaczenia religijnego, a wręcz było dalekie od niego. Jak ewaluowało znaczenie  słowa ewangelia i gdzie możemy znaleźć jego początki na to pytanie można znaleźć odpowiedź w najnowszej audycji.

1 listopada w Kościele obchodzona jest uroczystość Wszystkich Świętych. W rozmowach o ojcach pustyni w ramach audycji o patrologii ks. Marcin Sobiech wyjaśnia jak świętość pojmowali ojcowie pustyni. Czym dla nich była, i jak ją pojmowali – o tym w najnowszej audycji.

W minioną  sobotę rozpoczęły się zajęcia siódmej edycji Studium Życia Rodzinnego. ponad siedemdziesiąt par narzeczonych bierze udział w bezpośrednim przygotowaniu do sakramentu małżeństwa, a w środowej audycji Joanna Ekstowicz i ks. Jacek Kotowski starają się zaprezentować drugą formę przygotowania do sakramentu małżeństwa, czyli siedem cotygodniowych spotkań w parafiach. Jednym z tematów podejmowanych podczas tych spotkań będzie temat miłości płodnej.

Natomiast w kolejnych rozmowach o chrześcijaństwie Joanna Ekstowicz rozmawia z ks. Przemysławem Artemiukiem dokonują kolejnej diagnozy świata. Tym razem diagnoza dotyczy utraty Boga.

A w piątkowej audycji Joanna Ekstowicz rozmawia z ks. Krzysztofem Chodkowskim o Liturgii. Po audycjach o znaczeniu naczyń liturgicznych przyszedł czas na liturgiczne szaty. Po ogólnym wprowadzeniu ks. Krzysztof Chodkowski przeszedł do omawia konkretnych szat liturgicznych. Jako pierwszy omówiony został humerał. Jest to ta część stroju liturgicznego, która obecnie jest już coraz rzadziej używana przez kapłanów. Co kryje się pod nazwą humerał, do czego służył i jakie jest jego znaczenie na te pytania można znaleźć odpowiedź w najnowszej audycji.

Zapraszamy do słuchania i zadawania pytań.

ABC Wiary – Biblia

ABC Wiary – Patrologia

ABC Wiary – Rodzina

ABC Wiary – Chrześcijaństwo

ABC Wiary – Liturgia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *