RN
TwitterFacebook

ABC Wiary: o symbolach ewangelistów, Bożej obecności i programie przygotowania do małżeństwa [AUDIO]

To ostatnie przed wakacjami rozmowy w ramach cyklu ABC Wiary.

Jest jedna Ewangelia, ale spisana przez czterech ewangelistów. W wielu miejscach przedstawiani są oni za pomocą symboli. Wół, lew, orzeł i człowiek. Któremu z ewangelistów przypisany jest dany symbol i dlaczego? Na to pytanie znajdą państwo odpowiedź w rozmowach Joanny Ekstowicz z ks. Zbigniewem Skuzą.

W ramach rozmów o Ojcach Pustyni tym razem ks. Marcin Sobiech przedstawił ojca Pafnucego, który zniknął z historii. Ojcowie Pustyni to bogactwo historii i mądrości, zdobywanej przez medytację i ascezę. I tak, jak wielu było ojców pustyni, tak też i wiele życiowych postaw i decyzji.
Od nowego roku rusza w Diecezji Łomżyńskiej nowy program przygotowania do małżeństwa. Ks. Jacek Kotowski w rozmowie z Joanną Ekstowicz w ogólnym zarysie stara się przedstawić ten program. Bardziej szczegółowo zapoznamy państwa z programem już po wakacjach, kiedy to będzie czas na przybliżenie założeń programu i motywacji jego wprowadzenia.
A w ostatniej przed wakacjami audycji rozmów o duchowości Joanna Ekstowicz rozmawia z ks. Adamem Ulatowskim o Bożej obecności w codzienności. Jak ją dostrzec i na nią odpowiedzieć? O tym, między innymi, w czwartkowej audycji.
I, na koniec, w audycji o Liturgii ks. Krzysztof Chodkowski kończy omawianie obrzędów poświęcenia kościoła.
Zapraszamy do słuchania i zadawania pytań.

ABC Wiary – Biblia

ABC Wiary – Patrologia

ABC Wiary – Rodzina

ABC Wiary – Duchowość

ABC Wiary – Liturgia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 6 =