RN
TwitterFacebook

ABC Wiary: o wypędzaniu złych duchów, bogactwie, żałobie i bierzmowaniu [AUDIO]

Jak ten czas leci i kolejny tydzień za nami, a w audycji ABC Wiary każdego dnia rozmowy na ciekawe tematy.

W Ewangelii wg św. Marka, która jest w tym roku tematem radiowych rozważań, odnajdujemy sceny, w których Jezus wypędza złego ducha. Miedzy innymi o walce Jezusa z szatanem rozmawiają Joanna Ekstowicz i ks. Zbigniew Skuza.

Ks. Marcin Sobiech po raz kolejny otwiera “Rozmowy z Ojcami”Jana Kasjana i tym razem podejmuje temat bogactwa. Według ojca Kasjana są trzy rodzaje bogactwa: złe, dobre i obojętne i właśnie o tym trzecim typie bogactwa rozmawiała Joanna Ekstowicz z ks. Marcinem Sobiechem.

W rozmowach o rodzinie od kilkunastu audycji podejmowany jest temat przeżywania śmierci i żałoby po stracie dziecka. Jak wygląda proces żałoby, jak wesprzeć rodziców po stracie dziecka ale też jakie świadczenia przysługują rodzicom dziecka zmarłego przed urodzeniem o tym w rozmowie z ks. Jackiem Kotowskim diecezjalnym duszpasterzem rodzin.

Czwartek to dzień poświęcony na rozmowy o chrześcijaństwie.  W najnowszym cyklu ks. Przemysław Artemiuk podjął temat apologii historyczności Ewangelii kanonicznych. W kolejnych audycjach przedstawia zarzuty jakie pojawiają się ze strony różnych badaczy dotyczące wartości historycznych Ewangelii i stara się na nie odpowiedzieć. W najnowszej audycji przedstawia zarzut dotyczący niejasności genezy Ewangelii synoptycznych omawiając Ewangelię wg. św. Mateusza.

Natomiast piątkowe popołudnie poświęcone jest rozmowom o liturgii. Po omówieniu sakramentu chrztu kolej na kolejny sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego – bierzmowanie. Kto może przyjąć sakrament bierzmowania, kto jest jego szafarzem, jaką role pełni świadek bierzmowania i kto może nim zostać? – to wszystko w najnowszych rozmowach Joanny Ekstowicz i ks. Krzysztofa Chodkowskiego.

Zapraszamy do słuchania i zadawania pytań.

ABC Wiary – Biblia

ABC Wiary – Patrologia

ABC Wiary – Rodzina

ABC Wiary – Chrześcijaństwo

ABC Wiary – Liturgia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × one =