RN
TwitterFacebook

Bal Wszystkich Świętych w parafii św. Anny w Kolnie [FOTO]

W salce parafialnej przy Kościele pw. św. Anny w Kolnie odbył się w czwartek (03.11) Bal Wszystkich Świętych zorganizowany po raz drugi przez księży wikariuszy.

Dzieci przebrane za świętych uczestniczyły w liturgii Mszy świętej o godzinie 18:00. Po procesji wejścia w uroczystym korowodzie, dzieci przebrane za postacie świętych zasiały na prezbiterium. – Jest to niesamowita droga pokazująca jak osiągnąć świętość – mówi ks. Grzegorz Karwowski, organizator balu, wikariusz w parafii św. Anny w Kolnie.

Tuż po Mszy o godzinie 19:00 rozpoczął się bal. Wśród obecnych świętych pojawiła się między innymi: św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Maryja, św. Mikołaj, św. Katarzyna, św. Julia, św. Krzysztof, św. Józef i św. Weronika.

W tym roku w organizację balu włączyła się młodzież działająca przy parafii. Zajęli się obsługą muzyczną, kwestiami gospodarczymi i animacją najmłodszych dzieci. W przygotowaniu balu pomagali też rodzice, przygotowując dla najmłodszych poczęstunek. Największą atrakcją kulinarną, w ramach zamysłu organizatorów była pizza.

Oliwia Fankulewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + 11 =