RN
TwitterFacebook

GD: Agnieszka Beszłej i Emilia Łabęcka – Ewangelizacja razem z Maryją

Ewangelizacja razem z Maryją w szerokim tych słów znaczeniu – to idea jednocząca Wspólnotę Guadalupe. Ta działa już od sześciu lat, a u podstaw jej powstania legły wcześniejsze tak zwane spotkania guadelupiańskie, organizowane początkowo w gronie rodzinnym liderki wspólnoty Agnieszki Beszłej. Z biegiem czasu na spotkania zaczęło przychodzić coraz więcej osób i tak zrodził się pomysł na wspólnotę.

Dlaczego Guadelupe? Agnieszka Beszłej, jako jeszcze dziewczyna, mieszkała w Meksyku. Jej ojciec, Gabriel Beszłej w latach 1999 – 2004 był ambasadorem Polski właśnie w Meksyku. W trakcie pobytu na półkuli zachodniej mama Agnieszki za przyczyną Matki Bożej z Guadelupe została cudownie uzdrowiona.

– Kiedy wróciliśmy do Polski, zaczęła (mama Agnieszki – dop. red) organizować spotkania u nas w domu w ramach podziękowań Matce Bożej z Guadelupe. Tak wyszło, że coraz więcej osób zaczęło przychodzić, powstał też zespół – wspomina Agnieszka Beszłej.

Zespół po nagraniu pierwszej płyty przerodził się we wspólnotę. Ale Wspólnota Guadepule nie jest tylko zespołem muzycznym.

– Nasza wspólnota zajmuje się przede wszystkim ewangelizacją w szerokim tego słowa znaczeniu. Robimy to wszystko do czego zaprosi nas Matka Boża. Tych dzieł jest bardzo dużo. Może najbardziej jesteśmy znani z uwielbienia razem z Maryją – uzupełnia Emilia Łabęcka, odpowiedzialna za wspólnoty rodzin guadelupiańskich.

Wspólnota oparta jest na dwóch filarach. To Najświętszy Sakrament i Matka Boża. Wspólnota wydaje też kwartalnik, organizuje posługę animatorów dla dzieci, przygotowuje, wystawia musicale i ie tylko.

– Przeróżne rzeczy można robić we wspólnocie. Niekoniecznie tylko śpiewać czy grać na instrumencie – dodaje Emilia Łabęcka.

Więcej o Wspólnocie Guadelupe w rozmowie Mateusza Święcickiego z Agnieszką Beszłej i Emilią Łabęcką, dzisiejszymi gośćmi dnia Radia Nadzieja.

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

1 komentarz

  1. cccccc Odpowiedz

    Jako jeszcze dziewczyna… a teraz kto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *