RN
TwitterFacebook

GD: Bp Tadeusz Bronakowski – Obrona dzieci to Polska Racja Stanu

W niedzielę rozpoczęliśmy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Motto tego tygodnia brzmi: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Nie bez kozery po raz kolejny hasło bezpośrednio odwołuje się do dzieci i do rodzin. Według danych aż półtora milina dzieci w Polsce żyje w rodzinach, w których jeden z rodziców, a bywa też, że i oboje są uzależnieni od alkoholu. Przerażają też dane dotyczące sprzedaży alkoholu. W roku minionym wartość sprzedaży różnego rodzaju trunków sięgnęła w sali kraju blisko trzydziestu siedmiu miliardów złotych.

– Ten 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, ale i cały rok w apostolstwie trzeźwości, jest poświęcony dzieciom. Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach – w polskich rodzinach żyje prawie półtora miliona dzieci, w tych rodzinach, gdzie jest nadużywany alkohol przez jednego z rodziców czy obydwoje rodziców. Jest to ogromny problem w naszej Ojczyźnie. To przynosi niezwykle dużo cierpienia, cierpienia zwłaszcza najmłodszemu pokoleniu (…) Obrona dzieci przed nałogami i demoralizacją to jest Polska Racja Stanu – mówi biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

7 czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie będziemy świadkami beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i wielkiego orędownika życia w trzeźwości.

– To On tak wielokrotnie podkreślał abyśmy ten problem zaczęli rozwiązywać, abyśmy na ten problem zwrócili naszą uwagę. Wielokrotnie zwracał się do całego narodu z prośbą aby zatrzymać ten proces, tę falę demoralizacji młodego pokolenia, bo przecież te młode pokolenie, dzieci i młodzież będą niedługo stanowić przyszłość tego narodu – dodaje biskup Bronkowski.

Patronem 53. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu jest, wkrótce błogosławiony, kardynał Stefan Wyszyński. Każdy czas jest dobry by przyjąć dar trzeźwości, ofiarując tym samym dar miłości. Ale czas przed beatyfikacją jest czasem szczególnie sprzyjającym takim właśnie decyzjom.

Z biskupem Tadeuszem Bronakowskim rozmawia Joanna Ekstowicz:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × two =