TwitterFacebook

GD: Siostra Anna Maria Pudełko, psychopedagog powołania – Każdy człowiek ma powołanie, każdy człowiek jest powołany…

– Aby usłyszeć głos Pana Boga, należy uwierzyć w to, że Panu Bogu zależy jeszcze bardziej niż nam, abyśmy odkryli drogę naszego powołania, abyśmy odkryli tą naszą życiową misję – mówi siostra Anna Maria Pudełko, dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja. Temat wiodący rozmowy Joanny Ekstowicz z siostrą Anną to powołanie, wspieranie powołania, a także jego rozeznawanie.

Każdy człowiek ma powołanie, każdy człowiek jest powołany i całe życie człowieka jest powołaniem. Przechodząc z jednego etapu życia w kolejny odkrywamy jakby ciągle nowe formy stawania się darem Boga dla innych.

– Powołanie jest darem Boga, stąd należy dbać o kontakt z Nim poprzez słuchanie Słowa Bożego, Eucharystię, czas na adorację, życie sakramentalne, sakrament pojednania – wylicza siostra Anna – to są takie momenty gdzie Bóg dotyka serca i gdzie ja tego Pana Boga szczególnie mogę spotkać.

Drugą taką przestrzenią jest kontakt z drugim człowiekiem i służby.

– Pan Bóg każdemu z nas daje ogromną wrażliwość na jakieś ubóstwo na jakąś potrzebę i warto tą wrażliwość własnego serca usłyszeć – akcentuje siostra Anna. Rozeznanie tego głosu może zaowocować stworzeniem własnej przestrzeni, w której będziemy mogli służyć innym na wiele sposobów.

W odkrywaniu każdego powołania pomocnym jest przyjaciel duchowy.

– My w Kościele nigdy nie odkrywamy tej drogi sami, Kościół zawsze nam ją potwierdza, w każdym powołaniu (…) ten głos Pana Boga osoba słyszy, ale potem jest to weryfikowane i potwierdzane przez mądrość Kościoła – mówi siostra Anna.

Więcej o powołaniach ich rozeznawaniu a bywa też, że i obawach z tyj związanych, ale także o szczególnej roli psychopedagoga powołania – w rozmowie Joanny Ekstowicz z siostrą Anną Marią Pudełko:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *