RN
TwitterFacebook

Już niedługo watykańska strona dla młodzieży

sinodogiovani2018.va – to adres watykańskiej strony internetowej dedykowanej młodym ludziom, której uruchomienie zapowiedział sekretarz generalny Synodu Biskupów kard. Lorenzo Baldisseri. O przygotowaniach do przyszłorocznego synodu mówił w Barcelonie, na zakończenie międzynarodowego sympozjum o towarzyszeniu młodzieży.

Jak wyjaśnił kard. Baldisseri, przygotowywana strona internetowa będzie zawierała m.in. specjalną ankietę dla młodzieży, przygotowaną przed przyszłorocznym synodem biskupów. To jedno z narzędzi, które ma zachęcić młodych ludzi, także tych, którzy są daleko od Kościoła, aby dzielili się swoimi opiniami i w ten sposób włączyli się w przygotowania przyszłorocznego spotkania biskupów z całego świata.

Prace przygotowawcze do synodu opierają się obecnie na Dokumencie Przygotowawczym Synodu Biskupów, zaprezentowanym w styczniu przez kard. Baldisseriego i rozesłanego do konferencji episkopatów na całym świecie. List zakończony jest kwestionariuszem, który po raz pierwszy został sprofilowany także pod kątem sytuacji duszpasterskiej na poszczególnych kontynentach. Uzupełnieniem dokumentu jest list papieża Franciszka do młodzieży okazji prezentacji dokumentu przygotowawczego.

Początek obrad XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów zaplanowano na październik 2018 r. w Watykanie. Jak podkreśla kard. Baldisseri, temat „Młodzież, wiara i powołanie” jest kontynuacją tematu dwóch poprzednich obrad synodalnych, które odbyły się w 2014 i 2015 r. i były poświęcone rodzinie.

abd / Barcelona / KAI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + six =