RN
TwitterFacebook

Kapłan diecezji łomżyńskiej biskupem pomocniczym w Mediolanie!

Watykańska Kongregacja ds. Biskupów Pomocniczych poinformowała, iż kapłan diecezji łomżyńskiej, pracujący od wielu lat w Mediolanie, ks. kan. Andrzej Bartosz Święcicki został mianowany biskupem pomocniczym tamtejszej archidiediecezji – poinformowało dziś rano Radio Watykańskie.

Ks. Andrzej Święcicki ma 47 lat, jest kapłanem diecezji łomżyńskiej, lecz od wielu lat pracuje w duszpasterstwie największej na świecie diecezji – archidiecezji Mediolan. W 2007 roku założył tam wspólnotę pastoralno-ewangelizacyjną, która została również przeszczepiona na tereny polskich diecezji. Od 2011 roku zasiada w mediolańskiej kapitule ds. Nowej Ewangelizacji. Pochodzi z Konarzyc, studia seminaryjne rozpoczął w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, ukończył zaś w Neapolu.

Archidiecezja mediolańska to jedna z bardziej prestiżowych diecezji w świecie. Ma prawie 5 milionów wiernych, 2783 kapłanów i ponad 1100 parafii. Ks. Andrzej Bartosz Święcicki będzie 7 biskupem pomocniczym pracującym u boku kard. Angelo Scholi.

Serdecznie gratulujemy Księdzu Biskupowi!

red.tt

 

Tekst jest primaprilisowym żartem 🙂 Wyjaśnienie znajdziesz tutaj: https://wzasiegu.pl/wiara/dobry-zart-no-wlasnie-sprawdz-czy-dales-sie-nabrac/

1 komentarz

  1. mrk Odpowiedz

    Na sto procent PRIMA APRILIS!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *