RN
TwitterFacebook

Pallotyni zapraszają młodych do Ołtarzewa

O Matko! …. To bardzo popularne zawołanie tysięcy młodych ludzi. Używamy owego stwierdzenia, kiedy rodzice sprzeciwiają się naszym planom. Kiedy nie rozumieją naszych młodzieńczych potrzeb. Kiedy proszą nas o wykonanie jakieś koniecznej pracy lub obowiązku, a my w tym czasie mamy równie konieczną zabawę, sport lub czas przed komputerem.

Czasami tłumaczymy ważne dla nas sprawy czy przemyślenia, a ktoś macha na to ręką lub mówi, że to wcale nie jest warte zainteresowania czy rozmowy. 

Nieświadomie przyzywamy wtedy opieki kogoś, kto jest nam najbliższy, kto może zastąpić najwspanialszą mamę lub przyjaciela. Mowa oczywiście o Najświętszej Maryi Pannie – Matce Boga, Jezusa Chrystusa i co ważniejsze Naszej Matce.

Zrozumiały to dzieci fatimskie, Hiacynta i Franciszek kanonizowane dnia 13 maja 2017, w czasie osobistych spotkań z objawiającą się Maryją. Rozumieją to tysiące ludzi udających się w różny sposób do sanktuariów Maryjnych na całym świecie, jak choćby wielu pielgrzymów, którzy na własnych nogach wędrują w sierpniu do Matki na Jasnej Górze w Częstochowie.

Pragniemy zaprosić Was młodzi Przyjaciele na tegoroczne spotkanie w naszym Ołtarzewskim Wieczerniku, gdzie owo codzienne zawołanie: “o matko” przerodzimy w prawdziwe zawołanie: “O Matko”, jako dziękczynienie i prośbę do Matki Jezusa i naszej Matki. 

Jest to czas, w którym chcemy sobie wspólnie uświadomić, czym jest świat pallotyński, jak bardzo nasz założyciel św. Wincenty Pallotti zapatrzony był w Osobę Maryi i jak do końca umiał Jej zawierzyć. Czas na poznanie się, rozmowy i ubogacenie rożnymi charyzmatami i darami, jakie otrzymujemy od Boga. Nawiązania znajomości, a może i przyjaźni na długie lata. A do tego możliwość rozwinięcia umiejętności podczas różnych form warsztatowych, jakie proponujemy już od kilku lat.

Nasz mały jubileusz X spotkania rozpoczniemy już tradycyjnie od Warsztatów, które będą miały miejsce w dniach 21 – 25 sierpnia. Po nich nastąpi Finał Pallotyńskiego Spotkania Młodych 25/26 sierpnia z mnóstwem atrakcji oraz wspaniałych gości. 

Czekamy …

Wspólnota Księży i Braci Pallotynów oraz Sióstr Pallotynek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × one =