RN
TwitterFacebook

Przeczytaj Biblię w 90 dni

“Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił św. Hieronim. Wszyscy znamy najważniejszą księgę w dziejach świata, ale czy aby na pewno? 1 stycznia 2017 wystartowała ogólnopolska akcja “Biblia w 90 dni”. W ciągu trzech miesięcy, dzięki specjalnie napisanej aplikacji będzie można przeczytać CAŁĄ Biblię.

Tak często razem z Nowym Rokiem podejmujemy wyzwania, dobre postanowienia. Chcemy zmienić coś w naszym życiu. Tymczasem pomysłodawcy akcji chcą zacząć od rzeczy podstawowej – poznania Boga, a przez to doświadczenia mocy Bożej, która zmienia życie.

“Jest to wyzwanie, które nie ma na celu ćwiczenia się w postanowieniach, ani kształtowania silnej woli, czy organizacji czasu, ale powierzenie siebie Jezusowi ze świadomością, że tylko poprzez zaproszenie Go do swego serca to wyzwanie może zostać zakończone sukcesem.” – mówią organizatorzy akcji.

Na stronie akcji znajdziemy 90-dniowy harmonogram przeczytania całej Biblii. Fragment na każdy dzień obejmuje ok. 14 stron (w zależności od wydania Pisma Świętego). Nie trzeba zawsze mieć przy sobie edycji papierowej, gdyż dzięki współpracy z Edycją Św. Pawła, aplikacja zawiera tekst tłumaczenia Pisma Świętego. Jest ona całkowicie bezpłatna i dostępna na telefony z systemem Android.

“Czytając Słowo Boże, także nam jest głoszone Słowo Boże, bo kiedy zaczynamy czytać, sam Chrystus przemawia do nas.” – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i prezes fundacji “SMS z Nieba”.

Dla tych, którzy nie mogą albo nie chcą instalować aplikacji, na stronie www.biblia90dni.pl można znaleźć harmonogram w formacie .pdf do pobrania i samodzielnie studiować Biblię.

“Przeczytanie Biblii razem pozwoli nam rozmawiać o tym samym Bogu, mówić tym samym językiem o sprawach duchowych” – mówi s. M. Tomasza CSC, współorganizatorka rekolekcji “Jezus na Stadionie”.

Pomysłodawcami akcji jest wspólnota “Pocieszyciele Maryi”. Projekt organizowany jest we współpracy z Fundacją „Ja jestem” oraz Edycją Św. Pawła, która udostępniła tekst tłumaczenia Pisma Świętego.

 

JE/biblia90dni.pl

1 komentarz

  1. uimej Odpowiedz

    Komentarz został usunięty ze względu na wulgarną treść. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 11 =