TwitterFacebook

W trudach zmierzają do Jasnogórskiej Pani [VIDEO]

Pątnicy z Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę na przedostatnim etapie wędrówki. Niestety nie jest to łatwy odcinek. Nie ze względów odległości, która jest do przejścia, lecz niesprzyjającej pogody.

Od samego rana mamy jedną z gorszych pogód na pielgrzymce. Leje jak z cebra, spotkała nas rano burza. Ale rzeczywiście każdy mówi, że jeszcze tylko jeden dzień i będziemy u Matki Bożej – mówił dziś Radiu Nadzieja ks. Piotr Mazurek, kierownik pielgrzymki. Ksiądz Piotr tłumaczy również utrudnienia w kontakcie rodzin z idącymi pątnikami.

Generalnie są to rejony, gdzie my sami mamy wielkie trudności z chociażby dostaniem się na pocztę e-mail. Jest naprawdę bardzo, bardzo trudno, ponieważ jest tutaj duże przeciążenie przekaźników. Jest multum pielgrzymów. To są tysiące pątników zmierzających na Jasną Górę i wszyscy korzystają z nadajników, dlatego są one pozapychane. Trudno się dodzwonić, trudno odebrać e-mail a już nie mówiąc o tym, żeby przesłać jakiś materiał do radia czy telewizji. Ciężka sprawa – dodaje ks. Mazurek. Jeżeli najbliżsi chcą skontaktować się z pątnikami idącymi w pielgrzymce, najlepiej będzie wysłać wiadomość SMS – ta jak zapewnia ksiądz Piotr, po jakimś czasie w końcu dochodzi do odbiorcy.

Dziś pielgrzymi przemierzą 32 kilometry. Wyruszyli z miejscowości Rudniki i Zaróg, by około godziny 18:30 dotrzeć do Żurawia.

pzDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *