RN
TwitterFacebook

Wspólne śpiewanie łączy i integruje [FOTO]

Taki wniosek można wysnuć patrząc na uczestników 15. Przeglądu Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej – Łomża 2016. Na deskach auli Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich zaprezentowało się 25 Domów Pomocy Społecznej z województwa mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, w sumie ponad 200 osób, które grały, śpiewały, a nawet zainscenizowały małe przedstawienie.

Podczas otwarcia przeglądu Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wręczył pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Łomży cztery Medale za Długoletnią Służbę. Srebrny Medal otrzymała Agnieszka Ewa Żyro-Kossakowska, zaś Medale Brązowe przyznano Helenie Jadwidze Chrzanowskiej, Magdzie Siudakiewicz oraz Wioletcie Wiśniewskiej.

Praca w Domu Pomocy Społecznej nie jest łatwa. Tu poza przygotowaniem merytorycznym, potrzebna jest duża doza empatii i mocna psychika – mówił w rozmowie z Radiem Nadzieja dyrektor DPS w Łomży Krzysztof Jankowski. Wielu kandydatów, którzy chcieliby podjąć pracę w DPS po zapoznaniu się ze jej specyfiką, niestety ale rezygnuje. To jest praca dla ludzi z pasją i charakterem. Dlatego też, w tym roku do obejrzenia twórczości naszych podopiecznych zaprosiliśmy uczniów łomżyńskich szkół i uczelni. Przegląd to dobry sposób na wspólną integrację – dodaje Krzysztof Jankowski.

Na zakończenie przeglądu wszyscy artyści zostali nagrodzeni statuetkami „złotych mikrofonów”, dyplomami i drobnymi upominkami, które wręczali wspólnie biskup Tadeusz Bronakowski, wiceprezydent miasta Agnieszka Muzyk, przewodniczący Rady Miasta Wiesław Grzymała oraz Krzysztof Jankowski dyrektor DPS w Łomży.

Radosne śpiewanie w Łomży od wielu lat organizowane jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Pomocna Dłoń’’ przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *