RN
TwitterFacebook

1000 produktów Mlekovity na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski [FOTO]

– Ten rok jest pełen wyzwań i intensywnego rozwoju – mówił prezes Dariusz Sapiński o tegorocznych inwestycjach w grupie Mlekovita, które kosztowały blisko 100 mln złotych. Podczas dzisiejszej (04.12) konferencji prasowej „1000 mlecznych smakowitości na 100 lat Niepodległości” w Wysokiem Mazowieckiem, prezes Sapiński zaznaczał, że najbardziej kluczową inwestycją nie tylko w tym roku ale również w ogóle w historii firmy, była budowa Fabryki Proszków Mlecznych. – To największa tego typu produkcja w Europie środkowo-wschodniej – z dumą przyznawał Dariusz Sapiński. W trakcie pokazowego obchodu z dziennikarzami, nowe inwestycje w wysokomazowieckim zakładzie poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski.

Prezes grupy w rozmowie z Radiem Nadzieja mówił, że rozwój branży mleczarskiej to szansa, z której Polska powinna koniecznie skorzystać. – Jeżeli będzie właściwa polityka, to myślę że za kilka lat ten przemysł mleczarski stanie się przemysłem kluczowym, narodowym i będzie motorem napędowym całej naszej polskiej gospodarki – mówił Dariusz Sapiński.

Mlekovita wie jak dbać o promocję polskości. Jest to grupa, która ma 100-procentowy kapitał polski. Produkty pod marką POLSKIE sprzedawane są w 144 krajach. Mleko do spółdzielni oddaje obecnie 15 000 polskich rolników. Obecnie grupa to 20 zakładów produkcyjnych w kraju, 32 hurtownie firmowe i 119 własnych sklepów. Rozmiar Mlekovity, do którego obecnie się rozrosła, wpływa pozytywnie na gospodarkę, ale nie szkodzi środowisku – zaznacza prezes grupy. – Bardzo dużą wagę przywiązujemy do ochrony środowiska. Mamy pięć własnych oczyszczalni ścieków, a przy dwóch znajdują się biogazownie. Ze ścieków otrzymujemy prąd elektryczny i ciepło. W tym kierunku idziemy, żeby dział pomocniczy, który generował nam straty, był samowystarczalny – mówił do mikrofonu Radia Nadzieja Dariusz Sapiński.

Konferencja w Wysokiem Mazowieckiem była też okazją do podpisania listu intencyjnego dotyczącego dalszej współpracy PGNiG z Mlekovitą. Chodzi o nowoczesne dostawy gazu LGN do zakładu w Zakopanem, ale także przedłużenie umowy na dostawy gazu dla całej grupy na kolejny rok. – Ta współpraca kwitnie i mam nadzieję, że będzie jeszcze długo trwała – mówił Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG.

Dodajmy, że Mlekovita tylko w ciągu ostatniej dekady zainwestowała w rozwój firmy około miliarda złotych.

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *