RN
TwitterFacebook

30 mln zł na tegoroczne inwestycje w Wysokiem Mazowieckiem

Prawie 30 mln zł na inwestycje – to tegoroczny plan budżetu miasta Wysokie Mazowieckie. To efekt kontynuacji zadań oraz przedsięwzięć realizowanych przy wsparciu funduszy unijnych. Wśród inwestycji zapisanych w tegorocznym budżecie znalazła się między innymi budowa drogi, która połączy ulicę Ludową, bezpośrednio za Mlekovitą z drogą krajową nr 66, rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz remont Miejskiego Ośrodka Kultury.

„Rewitalizacja zdegradowanego podobszaru osiedla ADM poprzez przebudowę i remont wnętrz budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem” to największa inwestycja realizowana w tym roku. Jej wartość wynosi ponad 9,5 mln zł. Na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie przeszło 6,5 mln zł w ramach RPO. – Wiele lat zabiegałem o te środki – podkreśla burmistrz miasta Jarosław Siekierko.

Po wielu latach mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego doczekają się zmodernizowanej sali widowiskowo-kinowej. To jeden z najistotniejszych elementów trwającego od lata ubiegłego roku generalnego remontu ośrodka. Sala będzie wyposażona w innowacyjny system kinowej projekcji filmowej, nagłośnienie kinowe i estradowe oraz oświetlenie sceny i system mechaniki scenicznej. Zyska nie tylko nowoczesny wygląd, ale także akustyczne wnętrze i wygodne fotele. Będzie mogła pomieścić w sumie 220 osób.

– Będzie to zupełnie inny ośrodek kultury niż do tej pory – zaznacza Małgorzata Sałęga, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Zakres prac obejmuje również wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, przeciwpożarowej, stolarki drzwiowej, wymianę okładzin ściennych i posadzkowych, montaż instalacji klimatyzacyjnej. Zainstalowana zostanie winda i wykonany podjazd dla osób niepełnosprawnych. Zakończenie inwestycji planowane jest jesienią tego roku.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one + 17 =