RN
TwitterFacebook

Armia na wyciągnięcie ręki. Piknik militarny w Czyżewie [FOTO]

Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, cieszył się zorganizowany przez burmistrza Czyżewa wraz z 14 Batalionem Lekkimej Piechoty WOT w Hajnówce piknik militarny na placu przed Urzędem Miejskim w Czyżewie (powiat wysokomazowiecki).

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zaprezentowali sprzęt i wyposażenie osobiste. Uczestnicy pikniku, zwłaszcza dzieci, mogły choć przez chwilę poczuć się i spełnić swoje marzenia bycia żołnierzem, zakładając hełm czy kamizelkę ochronną. Chętnie pozowali w pełnym rynsztunku do zdjęć, które zapewne będą stanowiły miłą pamiątkę z pikniku.

Wśród atrakcji, które przygotował Batalion WOT, znalazły się pojazdy typu: Jelcz 442.32, Quad Polaris oraz motocykl Kawasaki, a także wyposażenie osobiste żołnierza WOT, tj. maska przeciwgazowa, noktowizja MU3AD, kamizelka ochronna, hełm bojowy kompozytowy, luneta obserwacyjna. Dziesięciu żołnierzy, w tym dwóch oficerów WOT, udzielało odpowiedzi na pytania dotyczące sprzętu i służby wojskowej oraz pomagało w nakładaniu rynsztunku bojowego.

W skład 1 Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej wchodzą 4 bataliony lekkiej piechoty. – Umiejscowione w Suwałkach, Łomży, Białymstoku i w Hajnówce. Teren Czyżewa jest stałym rejonem odpowiedzialności Batalionu hajnowskiego, w związku z tym nasza dzisiejsza obecność – mówił podporucznik Maciej Mościcki

– Osoby, które interesują się tą tematyką, z pewnością znalazły coś dla siebie – podkreślała burmistrz Czyżewa Anna Bogucka. Dziękując dowódcy pułkownikowi Sławomirowi Kocanowskiemu za pośrednictwem podporucznika Macieja Mościckiego, wyraziła nadzieję, że wobec tak dużego zainteresowania tematyką militarną już w niedługim czasie będziemy ponownie gościć żołnierzy 14 Batalionu w poszerzonej formule z jeszcze większymi atrakcjami.

Urząd Miejski w Czyżewie/red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *