RN
TwitterFacebook

Będzie pomnik Chrystusa Króla w Wysokiem Mazowieckiem? Decyzja wkrótce

Na najbliższej sesji rady miasta Wysokie Mazowieckie może zostać podjęta decyzja w sprawie wzniesienia pomnika Chrystusa Króla. Obrady mają się odbyć 24 czerwca br.

Inicjatorem budowy pomnika Chrystusa Króla jest Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z Księdzem Dziekanem Ryszardem Niwińskim Proboszczem Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem przy poparciu burmistrza i rady miasta Wysokie Mazowieckie.

Nowo projektowany pomnik zlokalizowany będzie na skwerze przy ul. 1 Maja i Ludowej. Inwestycja polega na budowie piedestału pomnika „Najświętszego Serca Pana Jezusa” wraz z eliptycznym placem pomnikowym i najbliższym otoczeniem. Piedestałem pomnika będzie 13,5 tonowy głaz narzutowy posadowiony na żelbetowym fundamencie. Projektowany pomnik nawiązuje do dużego pomnika z Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie postać Chrystusa obejmuje swymi ramionami świat.

Na piedestale zostanie zamocowana metalowa rzeźba z przedstawieniem Jezusa o wysokości 2,2 m. Wysokość pomnika wraz z figurą wyniesie 3,5 m. Wokół pomnika projektuje się wykonanie reprezentacyjnego placu w kształcie elipsy. Na utwardzonym placu zostanie posadowionych 12 sześcianów granitowych pełniących funkcje siedziska oraz monolitu z inskrypcją nawiązującą do orędzi Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ramach inwestycji zostaną wytyczone nowe chodniki oraz niewielki nasyp ziemny obsiany łąką kwiatową z nasadzeniami krzewów.

Opracowanie dokumentacji projektowej ujęte jest w budżecie miasta na 2019 rok.

UM Wysokie Mazowieckie/red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *