RN
TwitterFacebook

Ciechanowiec: Ulica Wspólna symbolicznie oddana do użytku

Droga jest już przejezdna od grudnia, ale dopiero w połowie styczna odbyło się oficjalne otwarcie ulicy Wspólnej w Ciechanowcu. Mieszkańcy otrzymali długo wyczekiwaną ulicę. 

Gościem honorowym uroczystości był Wojewoda Podlaski, który wraz z przedstawicielami samorządu powiatowego, gminnego, wykonawcą robót i mieszkańcami dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi.

Burmistrz Ciechanowca podkreślił w swoim wystąpieniu, że inwestycja może być przykładem dobrej współpracy samorządów różnego szczebla, ponieważ przedsięwzięcie zostało zrealizowane ze środków rządowych Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetu Gminy Ciechanowiec.

Natomiast Wojewoda zwrócił uwagę na aktywność samorządu Ciechanowca, który nieustannie zabiega o pozyskiwanie środków oraz pogratulował tej długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.

Gratulacje i podziękowania lokalnym władzom złożyli mieszkańcy, którzy nie kryli zadowolenia z ukończenia budowy – „Było błoto i dziury, jest nowa utwardzona nawierzchnia i chodniki po obu stronach ulicy”. Nowo otwartą ulicę poświęcił ksiądz dziekan Tadeusz Kryński.

Ulica Wspólna, na której zameldowanych jest 161 mieszkańców, położona jest w południowej części miasta. Umożliwia dojazd m. in. do oczyszczalni ścieków, która obsługuje całą gminną kanalizację sanitarną.

Rozbudowa obejmowała wykonanie nawierzchni bitumicznej z masy mineralno – asfaltowej o łącznej długości ponad 800 metrów wraz z obustronnym chodnikiem z kostki brukowej, ustawienie obrzeży i krawężników betonowych. Przebudowane zostały wpusty uliczne do istniejącej kanalizacji deszczowej, do odbioru wody opadowej. Wybudowany został parking z 34 miejscami postojowymi, w tym dwoma miejscami dla niepełnosprawnych oraz próg zwalniający z wyniesionym przejściem dla pieszych, oznakowane zostały ponadto cztery przejścia dla pieszych. Prace prowadziła Firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki z siedzibą w Małkini, wyłoniona w wyniku zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego.

Zadanie zostało dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych: wartość 2 060 874,54 zł, środki własne 868 009,90 zł, dofinansowanie z FDS 1 192 864,64 zł

UM Ciechanowiec/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *