TwitterFacebook

Co dalej z rozbudową Urzędu Gminy w Wysokiem Mazowieckiem? [FOTO]

Mieszkańcy gminy Wysokie Mazowieckie niebawem będą mogli załatwiać sprawy urzędowe w odnowionym budynku Urzędu Gminy. Biurowiec przy ulicy Mickiewicza, w wyniku trwającej rozbudowy, stanie się nie tylko ładniejszy, ale przede wszystkim bardziej funkcjonalny dla interesantów.

Wysokomazowiecki samorząd po wielu latach zdecydował się na modernizację obiektu. To kolejny etap inwestycji. W ubiegłym roku został zakończony stan surowy. Do tej pory roboty pochłonęły około 400 tys. złotych. Koszt tegorocznych prac, to już ponad 1 mln złotych. Obecnie realizowane są prace budowlano-montażowe. Przybędzie około 100 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Jak wskazują władze gminy Wysokie Mazowieckie, remont i rozbudowa budynku były konieczne z uwagi na jego zły stan techniczny. – Mieliśmy bardzo złe rozwiązania komunikacyjne – podkreśla wójt Krzysztof Krajewski. – Klatka schodowa nie spełnia żadnych norm; podobne wąskie, ciemne korytarze. Jest to niewygodne nie tylko dla pracowników urzędu, ale głównie dla naszych interesantów – dodaje wójt. Stan toalet również pozostawia wiele do życzenia. W ramach zadania zostaną wykonane prace docieplenia ścian zewnętrznych, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. – W części budynku stolarka była jeszcze drewniana, z lat siedemdziesiątych; nieszczelna, przez co powodowała duże ubytki ciepła. Pracownicy narzekali na zimno w okresie zimowym i upał w okresie letnim – tłumaczy Krzysztof Krajewski. Sekretariat i pokój wójta będzie mieścił się w nowej części budynku, choć jak podkreśla włodarz gminy, jego powierzchnia nie będzie większa od obecnie zajmowanego.

Co ważne, obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w sierpniu br. Nic nie wskazuje na to, aby wykonawca przekroczył ten termin.

Marzena Wiśniewska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *